ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11933429
*
nr 1193 3429
Spegel
Porslin, Rokokostil. Höjd: 80
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 19:02:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 18:01:53
1
700 kr
16/7 18:50:36
2
900 kr
16/7 18:53:44
1
900 kr
16/7 18:53:44
2
900 kr (Budbetjänt)
16/7 18:54:59
1
1.000 kr
16/7 18:57:41
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: porslin rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1193 3429
Spegel
Porslin, Rokokostil. Höjd: 80
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 18:01:53 | 1 | 700 kr |
16/7 18:50:36 | 2 | 900 kr |
16/7 18:53:44 | 1 | 900 kr |
16/7 18:53:44 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
16/7 18:54:59 | 1 | 1.000 kr |
16/7 18:57:41 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: porslin rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14